Windy towarowe – dlaczego są tak pomocne?

Opublikowano dnia przez Daniel Pawlak

Winda to pojęcie, które związane jest z przewozem osób. Jednak istnieją podobne urządzenia, które przystosowane są do czego innego, ich celem jest przewożenie w górę i dół rozmaitych towarów. Mówi się o nich duże lub małe windy towarowe. Urządzenia te są zazwyczaj mniejszych rozmiarów, przynajmniej jeśli chodzi o wysokość, dlatego też nawet jeśli posiadają one udźwig odpowiedni do tego, aby zabrał się nim człowiek, to najczęściej wielkość pomieszczenia takiej windy na to nie pozwala.

Windy towarowe

Windy towarowe czy też dźwigi towarowe najczęściej stosowane są w budynkach wielopiętrowych, w których zachodzi potrzeba przewożenia ciężkich lub niewygodnych w noszeniu, albo też delikatnych towarów pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Zazwyczaj montuje się je we wszelkich galeriach handlowych, hotelach, magazynach czy sklepach, często obok zwykłych wind osobowych. Ich zastosowanie pozwala odciążyć pracujące tam osoby z noszenia zbędnych ciężarów, czasami tez pozwala na bezpieczne transportowanie artykułów, które łatwo byłoby uszkodzić w ruchu.

Wpływ na produktywność

Urządzenia takie są łatwo dostępne a do tego w miarę tanie, dlatego też kolejne obiekty i zakłady decydują się na to, by założyć u siebie małe windy towarowe, mające podnieść tempo i wydajność oraz wygodę pracy w tych miejscach. Windy te sprzedawane są w całych zestawach, łatwych w montażu, są już często nawet wstępnie zmontowane, co pozwala na znaczne zmniejszenie czasu instalacji. W porównaniu z czasem potrzebnym na wprowadzenie do budynku większych wind montaż ten jest zdecydowanie o wiele krótszy. Napęd takich urządzeń jest elektryczny, zasilany bezpiecznym napięciem. Sterowane są one za pomocą mikroprocesorów. Co ważne, są one bezawaryjne i do tego bardzo intuicyjne w obsłudze, której każdy pracownik nauczy się obsługi w kilka chwil. Windy towarowe to rozwiązanie bardzo praktyczne, nad którym powinien pomyśleć właściciel każdego piętrowego sklepu, magazynu, czy nawet urzędów. Obecnie są one powszechnie stosowane w różnych dziedzinach życia.

Dodaj opinię