Urządzamy biuro zgodnie z zasadami feng-shui

Opublikowano dnia przez Stanisław Wójcik

Nie ma wątpliwości, że właściwe zaaranżowanie biura wpływa na jakość i komfort pracy personelu oraz na wizerunek firmy. Urządzając taką przestrzeń musimy pamiętać, że jest to miejsce poniekąd publiczne, a jednocześnie powinniśmy zadbać o to, by zapadało w pamięć i robiło dobre wrażenie.

Pomieszczenia biurowe są specyficznymi miejscami, co nie znaczy, że musimy urządzać je według jednego, słusznego schematu. Wręcz przeciwnie możemy zadbać o to, by wnętrza były atrakcyjne i oryginalne. Jedną z ważniejszych kwestii w biurze są meble – muszą być funkcjonalne i wygodne, oraz zgodne z wymogami ergonomii. Regulowane krzesła i biurka to najlepsza inwestycja. Dobrze również, kiedy design mebli nawiązuje do profilu działalności firmy oraz podkreśla jej charakter. Równie ważną kwestią jest odpowiednie oświetlenie, zarówno biurek jak i całej przestrzeni.

Jaki styl wybrać w swoim biurze?

To na jaki styl się zdecydujemy, zależy w głównej mierze od charakteru naszej firmy. Większość kancelarii i urzędów urządzona jest w tradycyjnej stylistyce. Klasyczne, drewniane meble oraz odpowiednie dodatki podkreślają prestiż instytucji oraz autorytet stanowiska.Znaczna część biur urządzona jest jednak w nowoczesnej estetyce, w którą świetnie wpisują się proste meble oraz materiały takie jak szkło i metal. Nowoczesne biura są przestronne, jasne i dobrze oświetlone.

 

wnętrze feng shui

 

Kolorystyka nowoczesnego biura

Kolor ścian i dodatków jest bardzo ważny, ponieważ źle dobrane barwy mogą rozpraszać i irytować pracowników oraz gości. Wybierając kolor ścian, warto sięgnąć po naturalne, jasne barwy, w których otoczeniu każdy czuje się dobrze. Jeśli urządzamy pomieszczenie, w którym praca wymaga kreatywności, możemy jedną ścianę wyróżnić intensywniejszym kolorem – pomarańczem lub czerwienią. Urządzając biuro, warto zasięgnąć porady eksperta, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór kolorystyki.

Dodaj opinię