Roleta, a może żaluzja?

Opublikowano dnia przez admin

Nadmierne światło wpadające przez duże okna może być dla nas problemem. Duże okna skierowane na południe w sezonie letnim to wielki problem. Wpadające przez nie światło słoneczne, nagrzewa pomieszczenie już od samego rana.

W ciągu dnia temperatura jest tak wysoka, że trudno jest wytrzymać. Natomiast w zimie jest odwrotnie, promienie słoneczne są bardzo pożądane gdyż wpadając przez tak duże okna nagrzewają pomieszczenie. Dziś w nowoczesnych domach stosuje się taki system, który pozwala w znacznym stopniu zaoszczędzić na ogrzewaniu. Na duże okna jest pewien sposób w sezonie letnim są to rolety lub też żaluzje. Wybór zależy od nas jednak jest kilka ważnych szczegółów, które mogą zdecydować o wyborze rolety albo żaluzji.

O montażu rolet

Rolety montowane są najczęściej na zewnątrz. Ma to duże znaczenie bo światło odbijane jest jeszcze zanim wpadnie do środka. Zaś żaluzje najczęściej montuje się wewnątrz pomieszczenia i nie mają takiej skuteczności jak rolety. Żaluzje natomiast można regulować tak, aby wpadało przez nie światło co nie jest możliwe w przypadku rolety. Pewnym rozwiązaniem mogą być rolety na kształt żaluzji, które zmontowane są z kilkunastu elementów ze sobą połączonych, między którymi są małe szparki. Takie rolety przy pewnym ułożeniu przepuszczają pewne ilości światła. Z racji tego, że rolety montowane są na zewnątrz bardzo trudno utrzymać je w czystości. Dotyczy to okien położonych wysoki. W tym przypadku nie da się umyć rolet bez odpowiedniego sprzętu lub też musimy korzystać z oferty firmy.

Rolety możliwe są także do montażu wewnątrz pomieszczenia i taki montaż w przypadku dużych wysokości jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Rolety to bardzo dobry sposób na to aby ochłodzić nasze mieszkanie w przypadku sezonu letniego. Jest to także bardzo dobry sposób, aby wieczorem przysłonić okna przed wzrokiem wścibskich osób. To jaki system zasłonięcia okna wybierzemy, zależy już tylko od nas. Jedno jest pewne w przypadku dużych okien stosowanie rolet czy żaluzji będzie konieczne i nie obejdzie się bez tego.

Dodaj opinię