Przydomowe oczyszczalnie a kanalizacja

Opublikowano dnia przez admin

Przydomowe oczyszczalnie stają się coraz bardziej popularnym sposobem odprowadzania ścieków i innych zanieczyszczeń z terenu gosdpodarstwa domowego. Rozwiązanie to jest o tyle atrakcyjne, że w porównaniu z pozostałymi metodami (kanalizacja lub szambo) inwestycja ta zwraca się o wiele szybciej, bez dodatkowych opłat ponoszonych z tytułu jej użytkowania. Czym jeszcze charakteryzuje się przydomowa oczyszczalnia?
Zbiorniki domowej oczyszczalni są wykonane z wysokiej jakości materiałów (obecnie najpopularniejszym materiałem jest polietylen), które oprócz jakości charakteryzują się także lekkością – co ma ogromne znaczenie przy okazji transportu oraz montażu danego zbiornika przy domu. Wpływa to także na szybkość wykonania takiego montażu, ponieważ niekiedy zdarzają się sytuacje, że dojazd do domu ciężkiego sprzętu jest niemożliwy, lub dostęp do zbiornika jest ograniczony.

Pożytki…
Kolejnym ważnym elementem który przemawia za popularnością przydomowych oczyszczalni jest ich koszt użytkowania. Opłata za konserwację takiej oczyszczalni mieści się w granicach około 120zł za rok, co, biorąc pod uwagę alternatywę jaką jest kanalizacja, w której opłaty naliczane są od metra sześciennego, jest bardzo atrakcyjną ceną.
Przydomowe oczyszczalnie są także najbardziej przyjazne środowisku – zbiornik takiej sieci jest wykonany z tworzywa łatwego do przetworzenia na surowiec wtórny, a jego szczelność zapewnia bezpieczeństwo gleby wokół gospodarstwa domowego. Gdy zdecydujemy się jednak na zmianę systemu odprowadzania ścieków wcale nie musimy pozbywać się zbiornika – może on zostać wykorzystany jako pojemnik do zbierania wody deszczowej, aby później zagospodarować ją w obrębie gospodarstwa domowego.

Dodaj opinię