Przydatne informacje o kabinach prysznicowych

Opublikowano dnia przez Piotr Pietruszowski

Kabina prysznicowa nie musi być już zwykłą kabiną, którą „przykleja” się do ścian, a dwie pozostałe stanowią przezroczyste, zazwyczaj plastikowe, szyby wraz z drzwiami, najczęściej rozsuwanymi, uchylanymi lub składanymi. Na rynku jest bardzo szeroki wybór kabin, niesamowite wrażenie robi np. kabina prysznicowa otwarta, czyli taka, która składa się ze szklanych ścian, tworzy się ją najczęściej na zamówienie, zazwyczaj nie posiada drzwi, ale otwarte wejście. Ma więc dość znaczną powierzchnię, aby zminimalizować ryzyko pochlapania łazienki. Taka kabina jest doskonała dla par, rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Zazwyczaj posiada brodzik wbudowany w ziemię lub zwykłe płytki na podłodze, dzięki czemu bez problemu można do środka wjechać na wózku. Doskonale nadaje się do nowoczesnych przestronnych wnętrz.

Instaluje się ją np. w penthousach i loftach. Armatura w takiej kabinie może znajdować się w dowolnym miejscu, na suficie, ścianie, może nawet „wyrastać” z ziemi, czyli być wolnostojąca. Wrażenie może robić zamontowanie dużej deszczownicy. Koszty takiej kabiny otwartej są już znaczne, gdy porównamy ją do kosztującego kilkaset złotych plastikowego prysznica. Kosztuje ona około 10 000 złotych, ale dzięki trwałym materiałom mamy pewność, że taka kabina prysznicowa będzie pełnić swoje funkcje przez lata.

Popularna jest także kabina prysznicowa, która jest ograniczona z każdej ze stron, a także z góry, jest to rodzaj kapsuły, do której się wchodzi. Zazwyczaj jest połączeniem prysznica z wanną, posiada funkcję hydromasażu, siedzisko, zagłówki, a także radio. Armatura w takiej kabinie jest już stałym elementem wyposażenia. Nie trzeba więc głowić się i dobierać nowej. Armatura w prysznicach to deszczownica, dysze, np. masujące, oraz słuchawki prysznicowe, drążki czy cały panel prysznicowy, który łączy w sobie wiele funkcji naraz. Wszystkie te elementy znajdziemy w sklepach budowlanych i z wyposażeniem łazienek, zarówno stacjonarnych, jak i online.

Dodaj opinię