Zalety gontu bitumicznego

Opublikowano dnia przez Daniel Pawlak

Ludzie budujący swój dom, starają się go wybudować według swoich marzeń i wyobrażeń. Nie jest to oczywiście łatwe, gdyż często ograniczeniami mogą być możliwości finansowe, ukształtowanie terenu itp. Nie możemy np. na podmokłym terenie budować domu z piwnicami, czy też pokrywać do ciężką dachówką, gdyż mogło by to powodować osłabienie fundamentów. Na całe szczęście w dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór jeśli chodzi i materiały budowlane i z całą pewnością każdy znajdzie coś co będzie idealnie pasowało do jego domu.

Sporym problemem dla większości budujących swoje cztery kąty jest wybór materiału na pokrycie dachowe. Zwykle wybieramy pomiędzy dachówką lub blachą dachówkową. Decyzję o ich wyborze należy podjąć wcześnie, gdyż musimy wykonać odpowiednią dla każdego z tych materiałów konstrukcję dachową. Ale może warto zastanowić się nad jeszcze jednym materiałem na pokrycia jakim jest gont bitumiczny. Pojawił się on na rynku budowlanym stosunkowo niedawno, ale zyskuje sobie coraz większą popularność. Przede wszystkim gont bitumiczny jest bardzo łatwy w układaniu. Możemy go kłaść na dachu całymi płatami, co sprawia że powierzchnia szybko jest przykrywana, a poza tym nie ma zbyt wielu odpadów. Nie możemy również narzekać na słaby wybór jeśli chodzi o kolory. Jest dostępna cała paleta barw, którą można dopasować do każdego budynku i do gustów właścicieli nieruchomości. Gonty bitumiczne są materiałem trwałym, nie wymagającym wielu zabiegów konserwacyjnych, jest więc materiałem na lata.

Jedyną wadą tego materiału jest fakt, że należy przygotować odpowiedni całą konstrukcję dachową. A właściwie należy ją pokryć jakimś materiałem, aby gont bitumiczny mógł być do niej przyczepiony. Zwykle wykorzystuje się tutaj deski lub płyty wykonane z twardych i wytrzymałych materiałów. Jest też z tym trochę pracy, ale za to końcowy efekt, gdy materiał jest już położony przedstawia się znakomicie. I właśnie dlatego jest on coraz częściej widywany na dachach budynków i z całą pewnością będzie się pojawiał coraz częściej.

Dodaj opinię