Szukamy dobrej firmy budowlanej

Opublikowano dnia przez Daniel Pawlak

Mamy projekt budowlany, wszystkie pozwolenia są załatwione, pozostaje nam wybór odpowiedniego wykonawcy do budowy naszego nowego domu lub remontu mieszkania. I tu zaczynają się schody. Jak wybrać ekipę budowlaną, z której będziemy zadowoleni? I gdzie jej szukać? Kto wykona nam rzetelnie zlecone roboty budowlane w zakresie, który nas interesuje?
Jest dziesięć zasad, którymi powinniśmy się kierować wybierając odpowiednią ekipę budowlaną. Roboty budowlane – dobre i rzetelne ich wykonanie to krok do pełnego sukcesu i klienta i ekipy.

O czym należy pamiętać?

Po pierwsze wybierajmy firmę sprawdzoną, z polecenia, nie taką, która istnieje tylko w Internecie, a referencje pisze sobie sama.

Po drugie, gdy już taką ekipę poleconą znajdziemy, spotkajmy się z naszymi fachowcami i omówmy zakres prac, terminów i cen na miejscu. Kolejnym naszym zadaniem będzie sprawdzenie referencji i nigdy tego faktu nie należy ukrywać przed wykonawcą, po jego minie będziemy wiedzieli, czy referencje są dobrej „jakości”. Bardzo ważną sprawą są negocjacje. Każdy szanujący się wykonawca podaje cenę do negocjacji. Jednak warto negocjować w rozsądnym zakresie. Każda cena odbiegająca od cen rynkowych jest podejrzana i ta za niska i ta za wysoka, taka ekipa nie powinna zostać wybrana.

Co powinno znaleźć się w umowie?

Roboty budowlane wykona wtedy ktoś inny. Pamiętajmy, że nawet jeśli znajdziemy wymarzoną ekipę, to najlepszym zaufaniem jest podpisanie pisemnej umowy z karami umownymi i gwarancją jak i kontrola obustronnego dotrzymywania warunków umowy. Jeżeli wykonawca zadeklarował pewien harmonogram prac – należy tego od niego oczekiwać. Jeśli chcemy mieć rzetelnie wykonane roboty budowlane, kontrolujmy poprawność wykonania prac i wydatków. Pamiętajmy także, żeby się uczciwie rozliczać. Na koniec musi się odbyć oficjalny odbiór prac. A gdy wszystko zostanie wykonane zgodnie z umową, usterki znalezione podczas ostatecznego odbioru zostały naprawione a zlecenie rozliczone wystawmy wykonawcy odpowiednie referencje. Nas to nic nie kosztuje, za to z usług wykonawcy skorzystają następne osoby.

1 Komentarz dotychczas. Nie krępuj się dołączyć do konwersacji.

  1. Masertiger 12 lutego 2014 at 12:16 - Reply

    Polecam firmę ADZ Blok System ale do całościowej budowy np: hal, czy dużych hal.

    Bardzo solidnie i profesjonalnie podchodzą do roboty. Budowali mi halę produkcyjną w Andrychowie z bloczków betonowych, polecam.

Dodaj opinię