Posadzki, czyli podłogi dla każdego

Opublikowano dnia przez Daniel Pawlak

Dostosowanie podłogi do pomieszczenia o konkretnym przeznaczeniu jest bardzo istotne, na szczęście XXI wiek pozwala nam na ogromny wybór. Trzeba pamiętać o tym, że nie każde wykończenie nadaje się do wszystkich pomieszczeń, dlatego wybierając podłogę należy się zastanowić czy będzie pasowała do naszych wymagań i przeznaczenia pomieszczenia. Popularne staje się robienie pokoju typowo do rozrywki.

Urządzając siłownię w domu musimy zabezpieczyć podłogę specjalnymi wygłuszającymi matami pod ciężary. W pokojach dla dzieci dobrym rozwiązaniem są miękkie wykończenia, ponieważ dzieci często upadają i upuszczają wiele rzeczy, które mogłyby zniszczyć drewno. Jeśli mowa już o drewnianych podłogach to jest ich duży wybór. Takie wykończenie nadaje się do salonów, sypialni i niemal każdego innego pomieszczenia. Jeśli chcemy naturalną drewnianą podłogę to trzeba liczyć się z większym wydatkiem, ale także z lepszym efektem. Najtańszym i najłatwiejszym do układania rodzajem drewnianej podłogi są panele. Jest ich ogromny wybór. Panele zazwyczaj łączone są na zatrzaski, rzadziej do montażu potrzebny jest klej. Bardzo ciekawy efekt daje również tradycyjny parkiet.

Odporne podłogi

Łazienka i kuchnia to pomieszczenia narażone na wodę, dlatego trzeba w nich wykorzystywać materiały, które nie niszczą się po kontakcie z wilgocią. Takim materiałem są np. płytki. W sklepach znajdziemy mnóstwo wzorów i rozmiarów płytek, co pozwoli każdemu na wybranie czegoś dla siebie. Innym, bardzo ciekawym rozwiązaniem są posadzki epoksydowe. Podłoga wykonana przy użyciu żywicy stwarza wrażenie wielkiej tafli szkła i jest odporna na uszkodzenia chemiczne. Posadzki epoksydowe mogą także być wykorzystywane na tarasach i w garażach, ponieważ ich wytrzymałość idealnie pasuje w takich miejscach. Droższym rozwiązaniem są podłogi wykonane z kamienia.

Właściwy wybór

Jest jeszcze wiele innych rodzajów wykończeń podłogowych, jednak najważniejsze jest to, aby wybierając materiał nie kierować się jedynie wyglądem, ale także przeznaczeniem i jakością. W najgorszym przypadku trzeba liczyć się nawet z wymianą całej podłogi jeśli wcześniej dokonamy złego wyboru.

Dodaj opinię