Malowanie ścian na kolory harmoniczne

Opublikowano dnia przez admin

Nie każdy posiada zdolności plastyczne, które pozwalają na dokładne określenie połączeń pomiędzy kolorami ścian, aby nasze pomieszczenie wyglądało zawsze pięknie. Jeśli nie korzystamy z pomocy dekoratorki wnętrz, trzeba będzie poczytać nieco o łączeniu kolorów.

Oto kilka początkowych i prostych wskazówek, jak łączyć kolory ścian do siebie.

  1. Łącz kolory na zasadzie sąsiedztwa – malowanie mieszkania na dowolne kolory ścian nie jest dobrym rozwiązaniem. Jedyne, co w ten sposób uzyskamy to przede wszystkim kakofonię kolorów, a nie harmonię. Dlatego zawsze dobieraj sąsiadujące na palecie kolorów farby, aby w ten sposób mieć pięknie między sobą przechodzące gradienty.
  2. Farby do malowania testuj – nie każda farba da ci ten sam efekt, co pozostałe. Dla przykładu farby akrylowe będą lśnić się w słońcu, a farby lateksowe sprawią, że kolory ścian będą matowe.
  3. Dobieraj kolory do mebli – jeśli masz już zakupione wcześniej meble w kolorystycznej wersji, postaraj się dobrać kolory ścian przeciwstawne do niej, dzięki czemu będziesz miał okazję zbalansować kolorystykę pomieszczenia.
  4. Sprawdzaj pigment przed pomalowaniem – jeśli samemu mieszasz farby w domu, zanim wlejesz cały pigment, sprawdzaj na próbnej ścianie, jak będzie wyglądał efekt.

Dodaj opinię