Gonty bitumiczne coraz lepszej jakości

Opublikowano dnia przez Daniel Pawlak

Nie trudno zauważyć, że świat współczesnych technologii brnie cały czas do przodu. Nowe rozwiązania techniczne są widocznie niemalże na każdym kroku i we wszystkich branżach. Nowości także pojawiły się w branży budowlanej, gdzie coraz doskonalsze stają się gonty bitumiczne. Mogłoby się wydawać, że konkurencyjne pokrycia dachów z blachy bardzo szybko wyprą z użytku gonty. Jednakże czas pokazał, że te wcale nie zostały w tyle za pozostałymi konkurentami, a wręcz przeciwnie.

Przeglądając oferty sklepów z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi można zauważyć całkiem spory wybór pomiędzy kolejnymi gontami, a także materiałami alternatywnymi do pokrycia dachów. Jednakże pokrycia dachu gontem ma bardzo wiele zalet, których nie sposób nie brać pod uwagę w czasie zakupu. Otóż gonty gwarantują przede wszystkim relatywnie niski koszt pokrycia dachu i jednocześnie bardzo wysoką trwałość i jakość, które są poparte wieloletnią gwarancją. Obecnie gonty stosowane są do pokrycia nowych budynków oraz tych, których dach wymaga renowacji po wielu latach użytku. Na rynku obecnie funkcjonuje nie jeden producent gontów, który może pochwalić się dużym doświadczeniem w zakresie rozwiązań technologicznych w zakresie bitumicznych pokryć dachowych na świecie. Do najważniejszych zalet gontów bitumicznych należy także prosty oraz bezpieczny i szybki montaż, do którego nie potrzeba w zasadzie żadnego specjalistycznego sprzętu. Przy czym sam ten materiał może zagwarantować całkowitą szczelność pokrycia. Gonty mają również stosunkowo niewielki ciężar, który nie obciąża nadmiernie połaci.

W przypadku gontów wyeliminowany staje się również problem ruchów podłoża. Dzięki temu, że mają one modułową budową są one nie wrażliwe na pęknięcia. Nie wymagają również zbyt wielkiej obróbki blacharskiej oraz są bardzo łatwe w transporcie i przechowywaniu. Nie sposób zapominać również o bezpieczeństwie pożarowym, które zapewnione jest przez gonty z bitumem. Co więcej wszystkie komponenty użyte do produkcji są całkowicie bezpieczne.

Dodaj opinię