Jakie farby do pokoju maluszka?

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

Zanim na świecie pojawi się nowy członek rodziny, zatroskani rodzice przygotowują na jego przyjście nie tylko serce i pełną poradnikowej wiedzy głowę, ale też mieszkanie, które przez pierwsze miesiące życia maluszka będzie dla niego – a często również dla jego mamy – praktycznie całym światem. O czym warto pamiętać, szykując dom na narodziny dziecka?

Malowanie i prace remontowe

Przed pojawieniem się na świecie nowego domownika, warto zadbać przede wszystkim o wszelkie domowe naprawy i odświeżenie przykurzonych ścian. Przez pierwsze kilka miesięcy, lepiej oszczędzić maluszkowi wdychania duszących farbiarskich oparów. Wybierając farbę warto myśleć przyszłościowo i decydować się na produkty, które będą bezpieczne i praktyczne również wtedy, gdy nasz maluch podrośnie, zacznie biegać, radośnie brudzić – siebie i wszystko wokół. Dostępne na rynku, nowoczesne farby ceramiczne i lateksowe, dzięki specjalnym ochronnym formułom radzą sobie nawet ze słodkimi plamami z czekolady czy kaszki, które bez trudu można usunąć przy pomocy czystej wody, gąbki i odrobiny bezpiecznego dla dziecka detergentu. Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej farby znajdziesz na: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/farba-ceramiczna-czy-lateksowa-ktora-wybrac-poznaj-roznice.

Ogólne porządki

Malowanie to dobra okazja, by wysprzątać całe mieszkanie i oczyścić je z gromadzącego się w zakamarkach kurzu i brudu. Warto również oczyścić przestrzeń z niepotrzebnych, bezużytecznych przedmiotów, starych gazet, zepsutych sprzętów i nienoszonych ubrań. Z pewnością ich miejsce szybko zajmą dziecięce ubranka, akcesoria i zabawki. W pierwszych miesiącach życia maluszka, liczyć się będzie każda zaoszczędzona chwila, dlatego warto zrezygnować z tysiąca bibelotów poustawianych na regałach czy półkach – pozwoli to uniknąć uciążliwego odkurzania, a w późniejszym czasie zabezpieczy cenne przedmioty przed atakiem małego rozrabiaki.

Dziecięce meble

Gdy mieszkanie jest już odmalowane i wysprzątane, możesz zabrać się za urządzanie dziecięcego królestwa. Dzięki pomysłowości projektantów i konstruktorów, na rynku dostępne jest całe mnóstwo zachwycających designem i funkcjonalnością dziecięcych mebelków. Bez względu na zasoby portfela czy metraż mieszkania, z pewnością uda Ci się znaleźć wśród nich coś dla siebie. Wybierając niezbędne sprzęty, warto kierować się zarówno względami praktycznymi, jak i estetycznym aspektem produktów. Ich wygląd powinien sprzyjać budowaniu ciepłej, bezpiecznej i rodzinnej atmosfery, która z pewnością będzie niezbędna zarówno dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka, jak i Twojego spokoju i dobrego samopoczucia.

Dodaj opinię