Szybkie odnowienie ściany – niezbędne informacje

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

szybkie odnowienie ściany
Szybkie odnowienie ściany w domu nie jest problematyczne, ani nie wymaga od nas specjalnych umiejętności. Wiele osób boi się odnawiania ścian, ponieważ nie wiedzą jak to zrobić. Oto kilka łatwych sposobów na tani i łatwy miniremont w naszym domu.

Jak szybko i tanio odnowić ściany?

Szybkie odnowienie ścian nie musi być bardzo czasochłonne. Przede wszystkim warto postawić na proste rozwiązania, takie jak położenie nowej farby. Odświeżenie wyglądu ściany za pomocą farby okazuje się najprostszym rozwiązaniem. Nie tylko nie zajmuje wiele czasu, ale również jest tanie. Na odnowienie jednej ściany może wystarczyć nam jedynie puszka farby, rozpuszczalnik oraz wałek malarski. Dla lepszego efektu możemy pokusić się o wykonanie ciekawych wzorów za pomocą specjalnego wałka malarskiego albo wykonanie dwóch kolorów na ścianie z pomocą taśmy malarskiej. Odnowienie ściany za pomocą farby może być bardziej skomplikowane jedynie wtedy, kiedy na ścianie nadal pozostaje tapeta. W tym wypadku może pomóc samo pomalowanie tapety, jeśli mam dobrze kryjącą farbę. Dobrym sposobem na odnowienie ścian jest położenie na nich drewnianych paneli. Panele można samodzielnie przyklejać na ścianę, ale nie pokrytą tapetą. Przed położeniem paneli warto również w razie potrzeby należy wyrównać ściany za pomocą gładzi szpachlowej, ale tylko w wypadku, kiedy ściana jest naprawdę krzywa i nie jest możliwe dopasowanie do niej paneli. Takie panele można również przywiercić do ściany, jednak ich zdejmowanie będzie znacznie bardziej czasochłonne. Panele można malować oraz pokrywać specjalną emulsją chroniącą drewno przed promieniami UV oraz ciemieniem. Panele można malować również specjalną farbą do drewna. Oprócz bardzo popularnych paneli na ścianie można umieścić również imitację cegły, wykonaną z kawałków gipsu. Gipsowe płytki również są możliwe do malowania na praktycznie dowolny kolor. Dodają one faktury ścianie, co znacznie polepsza jej wygląd, zwłaszcza kiedy nie zdecydowaliśmy się na położenie gładzi szpachlowej, a ściana nie jest idealnie równa.  

Czym odnowić ściany?

Najczęściej do odnowy ściany będą nam potrzebne – szpachla, farby, wałek malarski, podkład pod farbę oraz rozpuszczalniki. Możemy również udekorować ścianę korkowymi panelami oraz bardzo ciekawymi płytami gipsowymi imitującymi kamień. Takie kamienie możemy przykleić na specjalny klej, który również jest bardzo przyda się przy mocowaniu paneli drewnianych. W wyglądzie pokoju, czy korytarza zmiana koloru jednej ściany może zrobić bardzo dobry efekt, bez żmudnego remontu. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/jak-odnowic-sciane-z-kominkiem-poradnik-krok-po-kroku

Dodaj opinię