Oryginalny pokój dla rodzeństwa

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

oryginalny pokój dla dzieci
Aby urządzić pokój dla rodzeństwa w różnym wieku trzeba się wspiąć na wyżyny kreatywności. Konieczne jest uwzględnienie skrajnie różnych potrzeb obu pociech oraz zapewnienie im przynajmniej minimum prywatności. Dlatego, jeżeli posiadamy duży pokój dla rodzeństwa, sprawa nie jest jeszcze taka skomplikowana, wystarczy po prostu postawić ściankę działową. Jeżeli jednak dysponujemy jedynie ograniczonym metrażem, będziemy musieli wykorzystać kilka sprawdzonych tricków.

Mały pokój dla dwójki rodzeństwa – ogólne wskazówki

Mały pokój dla rodzeństwa inspiracje możemy znaleźć zarówno w sieci, jak i w katalogach. Trzeba jednak pamiętać, że ślepe poleganie na gotowych wzorach nie zawsze się sprawdzi. Najlepiej zaczerpnąć z nich kilka najciekawszych rozwiązań, a następnie uzupełnić je o własną kreatywność. Zwłaszcza, że w ten sposób łatwiej nam będzie uwzględnić zainteresowania i pasje dzieci, a tym samym wykreować przestrzeń, która będzie pobudzać ich wyobraźnię i umysł. Tutaj oczywiście pewnym utrudnieniem może być fakt, że każda z naszych pociech będzie najpewniej miała własne, odmienne hobby, aby jednak rozwiązać ten problem wystarczy podzielić wnętrze na strefy. Można do tego celu wykorzystać naturalne krawędzie i krzywizny ścian lub wytyczyć sztuczne granice. Dzięki temu każde dziecko będzie mogło dysponować kawałkiem pomieszczenia dostosowanym do jego upodobań zarówno pod względem kolorystyki, dodatków, jak i mebli.

Mały pokój dla dwójki rodzeństwa – meble

Mały pokój dla rodzeństwa aranżacje najlepiej oprzeć o meble modułowe. Doskonałym wyborem będą łóżka wielofunkcyjne, pełniące jednocześnie role miejsca do spania, biurka, regału, placu zabaw i schowka. Co więcej, tego typu rozwiązania znajdują też zwykle uznanie w oczach dzieci. Inną opcją są łóżka piętrowe, jednak raczej nie zapewnią one naszym pociechom niezbędnej dozy prywatności, nie wspominając o kłótniach o to, kto gdzie śpi. Oprócz miejsca do spania w pokoju dziecięcym nie może też oczywiście zabraknąć regałów. Starsze maluchy mogą je wykorzystywać do trzymania książek oraz wszystkich niezbędnych do nauki przedmiotów, młodsze natomiast, przede wszystkim do chowania zabawek. Oprócz funkcji porządkującej, regał może jednak pełnić jeszcze jedną, mniej oczywistą rolę. Może być wykorzystany jako rodzaj parawanu oddzielającego dwie części pomieszczenia. Co istotne, w przypadku niewielkich pokojów, sprawdzi się on w tej funkcji znacznie lepiej niż ścianka działowa, a odpowiednio dobrany, stanie się niepospolitą ozdobą. Więcej pomysłów na pokój dla dzieci znajdziecie w tym poradniku:https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/pomysl-na-pokoj-dla-rodzenstwa-w-roznym-wieku-inspiracje

Dodaj opinię