O czym pamiętać przy kupnie wykładziny do biura?

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

Na biurowych podłogach najczęściej można zobaczyć wykładziny dywanowe – są estetyczne, przyjemne w dotyku, mają właściwości wygłuszające. Jak dobrać najlepszą wykładzinę do biura?

Jak wybrać odpowiednią wykładzinę do biura ?

Przy doborze odpowiedniej wykładziny konieczne jest wybranie przede wszystkim odpowiedniego jej rodzaju, a także wzornictwa, aby pasowało ono do aranżacji przestrzeni. Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć mnóstwo różnego rodzaju wykładzin biurowych, a od wyboru może zakręcić się w głowie, dlatego też przed podjęciem decyzji warto dobrze się zastanowić.

Rodzaje wykładzin biurowych:
• wykładziny supełkowe – runo ma postać supełków
• wykładziny cięte – przypominają welur lub zamsz
• wykładziny igłowane – mają runo podobne do filcu
• wykładziny plecione – z płaskim, plecionym runem

Wykładziny tych rodzajów można również kupić w dwóch wariantach – jako wykładziny w rolce lub płytki dywanowe, które można układać w różne wzory, na przykład szachownicy.

Parametry użytkowe wykładzin biurowych

Przede wszystkim warto zdecydować się na wykładziny znanych producentów, których produkty są sprawdzone, na przykład na wykładziny Voxflor, Dickson czy Carpet Concept, aby wspomnieć tylko o niektórych dobrych markach.

Do biur, które są przestrzeniami intensywnie użytkowanymi, konieczne jest dobranie odpowiednich wykładzin o bardzo dobrych parametrach użytkowych, aby były one przystosowane do intensywnego ruchu pieszego. Wykładziny dywanowe najwyższej klasy to 33 i są one przeznaczone do przestrzeni open space, stref wejściowych i wyjściowych czy recepcji. Do biura można wybrać też wykładziny o niższych klasach, na przykład 32.

Warto także zwrócić uwagę na gęstość runa wykładziny – im będzie ono bardziej gęste, tym wykładzina będzie bardziej wytrzymała, odporna na ogólne zużycie oraz zaplamienia. Do biur warto wybierać wykładziny o gramaturze od 500g/m2 do 800g/m2.

Kolorystyka

Dzisiaj coraz bardziej popularniejsze są wykładziny kolorowe w biurach oraz stosowanie różnych kolorów wykładzin jednocześnie, aby uzyskać przyciągający wzrok efekt. Warto porównać różne kolory i stworzyć efektowną kompozycję wizualną – biuro na pewno będzie wyglądać wtedy ciekawiej!

Dodaj opinię