Kolor pomarańczowy we wnętrzach

Opublikowano dnia przez admin

Kolor pomarańczowy kojarzy się bardzo często z barwą zachodzącego słońca, marchewki czy cytrusów. Takie kolory są optymistyczne, wesołe i motywujące. Niestety są często pomijane w aranżacji wnętrz, co jest wielką szkodą, ponieważ owe kolory ożywiają, dzięki nim ściany są pełne witalności i energii, lecz niestety są to też trudne barwy we wnętrzu.

pomarańczowe ściany w pokoju

Dobrze użyte, w odpowiednich proporcjach w aranżacji wnętrz mogą skutecznie podnieść poziom motywacji, dobrego samopoczucia oraz dobrej energii. Niestety w nadmiarze mogą spowodować duże pobudzenie, a w rezultacie  – zmęczenie. Dlatego trzeba wiedzieć z czym łączyć ten kolor i w jakich proporcjach.

POMARAŃCZOWY KOLOR WE WNĘTRZACH

Istnieje wiele różnych odcieni pomarańczowego koloru, a wszystkie są oryginalne, niepowtarzalne oraz idealnie komponują się w aranżacji wnętrz. W zależności od proporcji danych pigmentów można uzyskać szeroki wachlarz kolorów.

Pomarańczowy kolor ścian trzeba umiejętnie zmanipulować, by nie był męczący. Przy malowaniu ścian z użyciem tej barwy warto zestawić ją na przykład z odcieniami szarości, zieleni, kości słoniowej, albo czystej bieli. Pomarańczowy świetnie nadaje się jako główny akcent w pomieszczeniu. Na ten kolor można pomalować jedną ze ścian, kominek w salonie, albo wypoczynek. Nada to wnętrzu niesamowity efekt.

Dodając do tego odpowiednią bazę, można zapanować nad jego tryskającą energią, lecz nie tłamsić go, a wyeksponować. Odcienie, które są bardziej stonowane, te delikatne jak i mocniejsze, sprawdzą się dobrze praktycznie w każdym wnętrzu, natomiast te bardziej nasycone najbezpieczniej jest zarezerwować głównie dla wnętrz o nowoczesnym, bardziej awangardowym stylu.

POMARAŃCZOWE DODATKI DO WNĘTRZ

Ostry odcień pomarańczowego może się świetnie sprawdzić w formie dodatków do wnętrza. Dobrze jest wybrać parę elementów, które rozweselą i uatrakcyjnią aranżacje wnętrz. Kolor pomarańczowy w dekoracjach doskonale komponuje się z innymi dodatkami o kolorach szarości, beżu, zieleni, błękitu, kremowego, grafitowego oraz srebrnego.

Dodaj opinię