Jakie kolory wprowadzić do salonu – wszystko co trzeba wiedzieć

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

kolor turkusowy w salonie
Salon to pomieszczenie typowo reprezentacyjne. To właśnie w nim podejmujemy naszych gości, często spędzamy wolny czas, ale również i odpoczywamy. Dlatego też jego odpowiednie urządzenie, ma naprawdę ogromne znaczenie. Meble jakie się w nim znajdą, kolory czy też dodatki, nie mogą być wyborem przypadkowym.

Jaka kolorystyka pasuje do salonu?

Początkowa faza urządzania salonu, to oczywiście pokrywanie ścian kolorem. Na jaki warto się zdecydować? Tutaj oczywiście wiele zależy od naszego indywidualnego gustu. Można pójść w jasną kolorystykę, typowo pastelową, ale również i w ciemniejszą. Obecnie mnóstwo osób decyduje się chociażby na bordo, ciemną zieleń czy też czerń w salonie w stylu glamour. Jednak wybór koloru do salonu, nie może wiązać się tylko i wyłącznie z naszymi prywatnymi preferencjami. Należy także brać pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz jego oświetlenie. W dość małych salonach, które w dodatku nie są wyposażone w zbyt dużą ilość okien, ciemne kolory niestety się nie sprawdzą. Przede wszystkim będą one sprawiać, że pomieszczenie będzie wydawało się jeszcze mniejsze. Ponadto minusem jest także to, że ciemne barwy odbierają jasność przestrzeni. A zatem niekiedy koniecznością musiałoby być zapalanie światła zawsze wtedy, gdy spędzałoby się w salonie czas, co zdecydowanie nie jest komfortowe. W małych salonach warto zatem stawiać na jasne barwy. Przykładowo biały salon aranżację może mieć bardzo bogatą, ponieważ biel optycznie powiększa przestrzeń. Można także pomyśleć o pastelowych szarościach, o kolorze beżowym czy też ciepłej brzoskwini. Dziś także turkusowy salon aranżację może mieć bardzo ciekawą, ze względu na wiele odcieni tego koloru. W tym bardzo jasnych. Natomiast ciemne barwy należy rozsądnie dozować i decydować się na nie w salonach większych, dobrze doświetlonych.

Jak mądrze wyposażyć salon?

Wybór kolorystyki do salonu nie jest łatwy. Jeszcze trudniejszą kwestią jest jednak jego odpowiednie wyposażenie. W salonie warto nie stawiać na przepych czy też mnogość elementów. Meble powinny być proste, funkcjonalne, ograniczające się do minimum. Można zatem zainwestować w dużych rozmiarów narożnik, jakąś ciekawą szafkę wiszącą oraz taką, którą posłuży pod telewizor. Mnóstwo osób decyduje się także na to, by mieć w swoim salonie stół z krzesłami, ponieważ modnym rozwiązaniem jest połączenie salonu z aneksem kuchennym. Oczywiście jeśli chodzi o dodatki, warto je wprowadzać do salonu. Warto jednak by były one funkcjonalne, jak przykładowo ramki. Wówczas ich kupowanie ma naprawdę sens. Więcej informacji znajdziecie pod adresem:https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/biel-szarosc-i-kolor-turkusowy-w-salonie-inspiracje

Dodaj opinię