Jak zaaranżować sypialnię na poddaszu?

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

sypialnia na poddaszu
Obecnie wiele osób kupuje mieszkania na poddaszu. Są one bowiem bardzo klimatyczne i dają wiele możliwości przy ich aranżacji. Poddasze zazwyczaj posiada unikatowe drewniane belki oraz konstrukcje, które nadają całej przestrzeni niebywałego charakteru. Dziś bardzo często można spotkać również dwupoziomowe mieszkania na poddaszu. Wówczas najczęściej podzielone są one na salon, łazienkę oraz kuchnię na dole, natomiast sypialnię w górnej części.

Jaka powinna być kolorystyka poddaszowej sypialni?

Aranżowanie sypialni na poddaszu, jest stosunkowo dużym wyzwaniem. Najczęściej bowiem w tym wypadku mamy do czynienia ze skosami, które są dość problematyczne. Jednak jeśli chodzi o sypialnię, wszystko to można z powodzeniem zaaranżować jak z okładki żurnala. Mając do dyspozycji takie pomieszczenie, najważniejsze jest na początku wybranie kolorystyki. Poddasze jest zazwyczaj wyposażone w okna poddaszowe. Niekiedy są one stosunkowo duże i z powodzeniem oświetlają całą powierzchnię, innym razem natomiast mają one dość małe wymiary. Jeśli okna są małe, zdecydowanie sypialnia powinna zostać utrzymana w jasnej kolorystyce. Dobrze jest wziąć pod uwagę biel, beż czy też inne pastelowe barwy. W przypadku skosów, takie jasne kolory nie tylko dobrze doświetlą całą powierzchnię, ale także z powodzeniem optycznie ją powiększą. Sypialnia na poddaszu powinna być zdecydowanie jasna, jeśli ilość okien i ich wielkość, nie gwarantuje dostatecznej ilości światła.

Jak wyposażyć sypialnię?

Wyposażenie sypialni na poddaszu, także nie jest łatwe. Należy bowiem mieć świadomość tego, że skosy utrudniają znalezienie mebli. Niekiedy należy je zamawiać u stolarza, jednak najlepiej jest po prostu je ograniczyć. Przestrzeń ze skosami, powinna być aranżowana w bardzo delikatny sposób i wypełniana absolutnymi niezbędnikami. Na samym środku, tam gdzie skosy jeszcze tak mocno nie sięgają, powinno stać łóżko. Obok obowiązkowo dwa stoliki nocne. Sypialnia na poddaszu w drewnie, to idealne rozwiązanie. Dobrze zatem by rama łóżka oraz stoliki, były z klimatycznego drewna, pasującego chociażby do belek, które tak często na poddaszu występują. Niezbędnym meblem w sypialni jest także szafa, natomiast inne meble, lepiej jest wstawić do salonu, nie przytłaczając przestrzeni. Jeśli chodzi o dekoracje w takiej sypialni, także warto je ograniczyć. Dobrze jest zainwestować w jakieś ciekawe oświetlenie, kwiaty doniczkowe, interesującą narzutę na łóżko. Można także pokusić się o zakup małych półeczek na ścianę, na których stanie kilka pojedynczych książek. Więcej informacji znajdziecie w tym poradniku: https://www.vidaron.pl/poradnik/7-pomyslow-na-sypialnie-na-poddaszu-w-drewnie-najlepsze-inspiracje

Dodaj opinię