Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem – wszystko co trzeba wiedzieć

Opublikowano dnia przez Michał Sikora

jak urzadzić mała łazienkę
Małe wnętrze… duży problem… Nie od dziś wiadomo, że aranżacja pomieszczeń o ograniczonym metrażu pociąga za sobą całe mnóstwo problemów. Takie wyzwania pojawiają się przede wszystkim, kiedy trzeba urządzić małą łazienkę w bloku i zmieścić w niej wszystkie niezbędne detale i sprzęty. Zwłaszcza, że, nie ma co ukrywać, każdy z nas chciałby, aby jego mieszkanie było nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie i estetyczne.
 

Mała łazienka w bloku – aranżacje

Bardzo mała łazienka to pomieszczenie, którego aranżacje wymagają szczególnego podejścia. Przede wszystkim trzeba się pogodzić z koniecznością pójścia na kompromis i rezygnacji z pewnych luksusów, zwłaszcza takich, jak wanna. Sprzęt ten zajmuje bowiem bardzo dużo miejsca i, nawet zakładając, że udałoby się go upchnąć w naszym wnętrzu, takie rozwiązanie zaowocowałoby zagraceniem pomieszczenia i aranżacyjną katastrofą. Mając to na uwadze znacznie lepiej zainwestować w prysznic, zwłaszcza, że ten, odpowiednio dobrany, może optycznie powiększyć przestrzeń.
 

Mała łazienka w bloku z prysznicem – aranżacje

Przy małym metrażu najlepiej postawić na prysznic z przezroczystą kabiną oraz bez brodzika, dzięki czemu zyskamy wrażenie nieco większej przestrzeni. Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać, że takie rozwiązanie niekoniecznie sprawdzi się w domach, w których mieszkają małe dzieci. W takim wypadku trzeba jednak wybrać wyjście bardziej praktyczne i zakupić brodzik, w którym w razie potrzeby będzie można maluch wykąpać.
 

Mała łazienka w bloku – wystrój

Chcąc powiększyć optycznie wnętrze warto wypróbować kilka sprawdzonych tricków. Po pierwsze lepiej zrezygnować z wzorzystych płytek na rzecz jednolitych kafelków w jasnym odcieniu. Po drugie należy pamiętać, że duże, odpowiednio rozmieszczone lustro wykreuje pożądane wrażenie głębi. Aby jeszcze bardziej spotęgować ten efekt, warto wybrać model bez ramy, przyklejany do ściany, dzięki czemu granica pomiędzy odbiciem a rzeczywistością ulegnie rozmyciu. Po trzecie wreszcie nie wolno zapominać o mocy światła. Najlepiej oczywiście, jeżeli łazienka posiada okno, jeżeli jednak nie, trzeba zadbać o przemyślane rozmieszczenie oświetlenia. Oprócz lampy sufitowej nie może zabraknąć kinkietów przy umywalce, a ich styl i wielkość powinny być dopasowane do charakteru wnętrza. Świetnym wyborem będę minimalistyczne, oryginalne lampy industrialne, których oszczędna, ale stylowa forma nie przytłoczy pomieszczenia. Jeżeli jednak preferujemy rozwiązania bardziej luksusowe, możemy rozważyć konwencję glamour. Eleganckie kinkiety z kryształkami nie tylko ozdobią łazienkę, ale również, odbijając subtelnie światło, nadadzą jej głębi. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-propozycje-na-aranzacje-malej-lazienki-z-prysznicem-w-mieszkaniu
 

Dodaj opinię